ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ВІТАЄ ГОСТЕЙ ! ***Zorepad

Początki Zespołu ZOREPAD sięgają połowy lat 80-ych. Inicjatorką powołania i pierwszą kierowniczką Zespołu była Pani Anna Nazarowicz. Po niej ster objął Pan Mieczysław Danielczyk.
W pierwszych latach istnienia ZOREPAD (do 1989 roku), śpiewały w nim następujące osoby – Panie: Genowefa Kudryk, Irena Hukowicz, Teresa Kapuśniak, Anna Muzyka i Adriana Nazarowicz.
W 1987 roku do zespołu dołączyła Pani Irena Łobacz.
W tamtym okresie zespołowi towarzyszyła również grupa muzyczna, w której występowali: Mieczysław Danielczyk, Andrzej Borys, Stanisław Szymaniuk, Bogdan Chomyn, Józef Prystasz, Andrzej Kułakowski, Władysław Goliński.
W pierwszych latach transformacji naszego państwa ZOREPAD zaprzestał działalności. Być może były to zbyt trudne czasy, aby można było myśleć o muzyce i występach.
W 2000 roku z inicjatywy Pana Bogdana Chomyna – ówczesnego przewodniczącego miejscowego koła Związku Ukraińców w Polsce – ZOREPAD wznowił działalność. Kierownikiem muzycznym został wówczas Jerzy Dorosz – ówczesny dyrektor GOK-u w Baniach Mazurskich W 2005 roku zastąpił go Józef Prystasz, a od 2006 funkcję tę przejął i sprawuje ją do dziś Tomasz Kardel.
W ostatnich 11 latach zespół zmieniał swój skład i występowały w nim Panie: Genowefa Kudryk, Irena Hukowicz, Janina Płatosz , Danuta Pruchnicka, Alina Chomyn, Marta Chomyn, Stefania Urbańska.
Od 5 lat skład nie ulega zmianom i obecnie zespół tworzą: śpiewający kierownik muzyczny Tomasz Kardel, Genowefa Kudryk, Irena Hukowicz, Janina Płatosz, Stefania Urbańska. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że od początku istnienia zespołu aż po dzień dzisiejszy, niezmiennie w ZOREPAD występują Panie: Gienia Kudryk i Irenka Hukowicz.
W ubiegłym 2011 roku ZOREPAD obchodził 25-lecie istnienia. Z tej okazji, w trakcie sierpniowego festynu „Barwy Kultury Ukraińskiej" zespół wystąpił w trzech odsłonach z imponującym repertuarem.
Zespołowi ZOREPAD dziękujemy za dotychczasową działalność i prosimy o kontynuację godnego reprezentowania nie tylko społeczności ukraińskiej Gminy Banie Mazurskie, ale całej naszej Gminy, gdyż już od wielu lat nazwa: ZOREPAD kojarzona jest z Baniami Mazurskimi, a gdy ktoś wspomni nazwę naszej gminy: Banie Mazurskie – pierwszym skojarzeniem jest ZOREPAD.
Zdjęcia Zespołu zamieszczone są w Galerii, w zakładce: Archiwum ZOREPAD. Zapraszamy również do obejrzenia i wysłuchania piosenek w wykonaniu zespołu ZOREPAD.


http://www.youtube.com/watch?v=2cuGUfqAfHo

http://www.youtube.com/watch?v=t-iWOEckGQI&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=_Si__0jjSNs

http://www.youtube.com/watch?v=u795gZK17jQ

ДЕКАДА МІСІЙНОСТІ

СЛУЖБА БОЖА 

* у Неділі та Свята  9:00

 

Pozostałe Parafie Węgorzewskiego Dekanatu:
Statystyki:
Razem: 3592217 razy
Dziś: 483 razy