ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ВІТАЄ ГОСТЕЙ !  ***2021 «Рік святого Йосифа» *** *** 31.х'21 НЕДІЛЯ ЦАРЯ ХРИСТАC   H   R   Z   A   N   O   W   O

DLA GREKOKATOLIKÓW ŚWIĘTE MIEJSCE

CHRZANOWO k / EŁKU - choć oficjalnie nie ma dekretu stanowiącym o podniesieniu tego miejsca do godności SANKTUARIUM to w świadomości tych, którzy tu przyjeżdżają NIM JEST !

Parafia istnieje od 1947 roku, jest najstarszą parafią greckokatolicką działającą nieprzerwanie od tego czasu na tzw. ziemiach odzyskanych, czyli na terenach na których osiedlono ludność greckokatolicką deportowaną na skutek akcji "Wisła". Pierwszym duszpasterzem parafii od początku jej istnienia aż do swojej śmierci w 1974 r. był ks. mitrat Mirosław Ripecki. Od 1974 - 2009 parafię obsługiwali ojcowie bazylianie. W 50-tą rocznicę Akcji "Wisła" wszystkie parafie dekanatu olsztyńskiego ustawiły na palcu parafialnym krzyże z umieszczoną na nich datą powstania parafii. Chrzanowo jest jakby źródłem, z którego wzięły początek parafie greckokatolickie na Warmii i Mazurach. Jesienią 2002 roku rozpoczęto prace przy budowie kaplicy odpustowej na placu parafialnym.

W chwili obecnej - Kustoszem i Proboszczem parafii w Chrzanowie od 2009 roku jest ks. Grzegorz Andrzej Stołycia, który jednocześnie katechizuje dzieci i młodzież a także prowadzi ośrodek pomocy duchowej.


Fotogaleria

 

ДЕКАДА МІСІЙНОСТІ

 Bід Неділі Зіслання Святого Духа ( 20 червня 2021 р.), всі вірні нашої Церкви у Польщі є зобов’язані у совісті брати фізичну участь у Божественній Літургії в неділі та в наказані святочні дні. З цим днем перестає обов’язувати, диспенза уділена 16 жовтня 2020 р.

Posłuchaj muzyki:
Wladyko Neba i Zemli
Pozostałe Parafie Węgorzewskiego Dekanatu:
Statystyki:
Razem: 2789528 razy
Dziś: 129 razy