ПАРАФІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ ВІТАЄ ГОСТЕЙ ! *** 

 WĘGORZEWO (woj. warmińsko-mazurskie)
Parafia p.w. Świętego Krzyża
Adres świątyni: ul. 11 Listopada 14
Kancelaria parafialna: ul. Turystyczna 11, 11-600 Węgorzewo,
tel.: (87) 4272941; tel/fax: (87) 4272827;
Proboszcz: o. Vasyl O. Kepeshchuk, OSBM tel. kom. 722755920 Odpust parafialny: 14 sierpnia - święto Przeniesienia Krzyża Św. (przenoszony na 15 sierpnia)
Msze Święte w niedziele o godz. 10.00 i w święta o godz. 10:00 i godz 17:00.
W dni powszednie godz. 17:00 a w piątki o godz. 10:00.
Katecheza dla młodzieży w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 9:00.


Parafia istnieje od roku 1965, przez bazylianów obsługiwana od roku 1976. Parafia posiada własną świątynię, odkupioną od parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W chwili obecnej świątynia jest stopniowo remontowana. Pod świątynią znajduje się duża sala z zapleczem wykorzystywana do zebrań parafialnych, na koncerty i okolicznościowe akademie, do pracy z dziećmi imłodzieżą.
      Katechizacja dzieci należących do parafii prowadzona jest w szkołach podstawowych w Węgorzewie, Budrach, Sobiechach, Pozezdrzu, Perłach i w Węgielsztynie oraz w gimnazjach w Węgorzewie, Więckach, Pozezdrzu i Sobiechach.
      Parafia uroczyście obchodziła swój Jubileusz 40-lecia parafii z udziałem J.E. Ks. Arcybiskupa Jana Martyniaka Metropolity Przemysko-Warszawskiego.( 12 - 13.08.2005 r.) Obchody trwały dwa dni z udziałem Parafialnej Rady, Muzeum Kultury w Węgorzewie, Związku Ukraińców w Polsce, duchownych różnych wyznań oraz dużego grona ludzi życzliwych parafii. Na uznanie zasługuje praca Pani Luby Pietnoczko. Dnia 13.11.2005 r. odbyła się uroczystość ku Pamięci Pastora Hermanna Adalberta Brauna inicjatora budowy tej świątyni. W tej uroczystości wzięli udział również duchowni i wierni różnych wyznań, a szczególnie pastor i wierni z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
      Każdego roku w parafii odbywają się spotkania dla nauczycieli ( 14 październik) i dla służby medycznej (7 kwietnia). W życiu parafii aktywnie uczestniczy klasztor OO. Bazylianów p.w. Św. Michała Archanioła w Węgorzewie. W klastorze cztery razy do roku odbywaja się spotkania dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świetej. Spotkania te organizowane są przy współpracy katachetki Ireny Tymo i siostry Oksany ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic NMP z Kruklanek. W klasztorze cztery razy w roku odbywają się spotkania dla młodzieży " Taworski zustriczi" pod przewodnictwem o. Igora Harasim OSBM, ihumena bazyliańskiego klasztoru w Przemyślu.
      W listopadzie bieżącego roku w parafialnej sali pod cerkwią spotyka się grupa Anonimowych Alkocholików. Jest to jedna z priotytetowych spraw tej parafii.
      Przy parafii działa kameralny chór „Spohad”.

Galeria zdjęć

 

ДЕКАДА МІСІЙНОСТІ

СЛУЖБА БОЖА 

* у Неділі та Свята  9:00

 

Pozostałe Parafie Węgorzewskiego Dekanatu:
Statystyki:
Razem: 3592194 razy
Dziś: 460 razy